Vikend prognoza Nikole Vikić-Topića:

Provjerite kakvo nas vrijeme očekuje za ove blagdane

Iva Perinčić

Na Badnjak će, duž cijele obale, biti većinom vedro i vrlo ugodno. Ujutro oko 5 °C, danju do 14, 15 °C. Puhat će slab sjeverozapadni vjetar. Na Božić pretežno sunčano.

Na kopnu će u subotu biti djelomice sunčano, uz promjenjivu naoblaku. Nešto više oblaka bit će u Slavoniji, pa je tamo moguće vrlo malo kratkotrajne kiše. Jutro će biti manje hladno nego danas, a poslijepodne malo svježije.

U nedjelju, na Badnjak, sunčano, u mnogim krajevima čak i pretežno vedro. Bit će i malo toplije nego danas i sutra, jutarnja temperatura oko 0 °C, dnevna oko 10 °C.  Na Božić također sunčano, samo ujutro hladno, lokalno uz maglu, danju ugodno. Vjetra tijekom vikenda gotovo i da neće biti, tek povremeno vrlo slabog, zapadnih i južnih smjerova.

Na Jadranu će subota biti pretežno sunčana, samo uz visoke, tanke i prozirne oblake. Jutarnja temperatura između 5 i 8 °C, dnevna oko 12 °C. Na sjevernom će dijelu puhati slab do umjeren sjeverozapadni vjetar, a u Dalmaciji i dalje umjerena do jaka tramontana pa će se činiti hladno.  

Na Badnjak će, duž cijele obale, biti većinom vedro i vrlo ugodno. Ujutro oko 5 °C, danju do 14, 15 °C. Puhat će slab sjeverozapadni vjetar. Na Božić pretežno sunčano, tek će se na poslijepodne na sjevernom dijelu naoblačiti, pa navečer može pasti vrlo malo kiše.

Prema dostupnim prognostičkim materijalima, već se nekoliko dana nazire pogoršanje s kišom sredinom idućeg tjedna. Zato dobro iskoristite ove sunčane i iznadprosječno tople blagdanske dane! Više detalja o promjeni koja nam stiže, doznajte u našim emisijama RTL Vrijeme, svaki dan u 18:28 i 19:50, te na FB stranici, RTL Vrijeme.

Iz naše mreže
Povezano
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@ezadar.hr ili putem forme Pošalji vijest