
Situaciju u zadarskom zatvoru, ocijenio je zadovoljavajućom, istaknuvši kako je bilo manjih problema vezanih uz javnu nabavu i sustav sigurnosti
Prilikom posjeta Županijskom sudu u Zadru, ministar pravosuđa Ivan Šimonović najavio je smjenu u šibenskom zatvoru, koja će se dogoditi već sutra.
– Tamo smo naišli na mnogo problema, posebice u evidenciji i plaćanju dodatnih sati. Stoga mogu kazati kako će, uz smjenu upravitelja zatvora, biti pokrenut i stegovni postupak – kazao je Šimonović.
Situaciju u zadarskom zatvoru, ocijenio je zadovoljavajućom, istaknuvši kako je bilo manjih problema vezanih uz javnu nabavu i sustav sigurnosti.
Ozbiljno se, naglasio je ministar razmišlja i o uvođenju kućnog pritvora, kako bi se smanjio problem prenapučenosti zatvora. Uz njega se, dodao je, razmišlja i o drugim varijantama nadziranja slobode.



