Mediji

Pad Hrvatske na ljestvici medijskih sloboda

Lošem plasmanu Hrvatske na ljestvici najviše je pridonijelo ubojstvo Ive Pukanića i Nike Franjića te pritisak koji prati istraživačko novinarstvo o zločinima počinjenim tijekom Domovinskog rata

Međunarodna organizacija Reporteri bez granica (RSF) objavila je novo izvješće o stanju medijskih sloboda u svijetu. Hrvatska je na 78. mjestu, što predstavlja pad za čak 33 mjesta u odnosu na prošlogodišnje izvješće, javlja HTV

Lošem plasmanu Hrvatske na ljestvici najviše je pridonijelo ubojstvo Ive Pukanića i Nike Franjića te pritisak koji prati istraživačko novinarstvo o zločinima počinjenim tijekom Domovinskog rata.

Tako ova medijska organizacija u svom izvješću navodi da su u Hrvatskoj neki aspekti srpsko-hrvatskih odnosa izvor napetosti, te da u medijima o tome nije dopušteno izvješćivanje. Novinari koji prekrše taj tabu često postaju metom nasilja. Za napade na novinare također su odgovorne i skupine organiziranog kriminala, navodi se u izvješću.

Sve susjedne zemlje u izvješću za 2009. ocijenjene su bolje od Hrvatske te se tako Mađarska nalazi na 25. mjestu ljestvice, Slovenija je 37., BiH 39., Italija 49., Srbija 62., a Crna Gora je na 77. mjestu.

Iz naše mreže
Povezano
elvis

Dj Elvis i Večer filmske glazbe

događaj je prošao
30. studenoga, 20:00 - 22:00
Tržnica Zadar
551070644_18480404641072831_4172050555468982479_n

Vista @ Trg Petra Zoranića

događaj je prošao
27. studenoga, 20:30 - 23:00
Trg Petra Zoranića, Zadar
Sunčan zimski dan, Sveučilište u Zadru, Arheološki muzej, Forum, Donat, riva, more, Branimirova obala…

Ove nedjelje Arheološki muzej časti slobodnim ulazom povodom svojeg rođendana

događaj je prošao
30. studenoga, 09:00 - 19:00
Arheološki muzej Zadar
brada, brkovi

Društvo psihologa Zadarske županije organizira okrugli stol o mentalnom zdravlju muškaraca

događaj je prošao
27. studenoga, 19:00 - 20:00
Centar za mlade, Zadar
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@ezadar.hr ili putem forme Pošalji vijest