Nogomet, Premiership

Giggs: Da sam napustio United, već bih završio karijeru

Velški nogometni velikan Ryan Giggs odao je priznanje svom klubu Manchester Unitedu dan uoči svog jubilarnog 40. rođendana.

Za “crvene vragove” Giggs je debitirao davne 1991. godine, a ukoliko se nakon ove sezone odluči za produljenje vrlo će vjerojatno probiti magičnu granicu od 1000 nastupa. Trenutno je skupio 955 nastupa u svim natjecanjima.

Da sam prešao u neki drugi klub dosad bih već bio gotov. Sretan sam što sam bio u jednom klubu, okružen dobrim igračima. Također imam i dobrog trenera, brinem se za sebe i nastojim trenirati svakodnevno da bih bio konkurentan za momčad – rekao je Giggs.

Uživam maksimalno koliko mogu i naravno, nastojim pridonijeti momčadi.

Samo jednom tijekom karijere Giggs je bio blizu napuštanja Old Trafforda, a bilo je to uslijed sezone bez trofeja 2002. godine, kada se glasno spominjala mogućnost transfera u Italiju.

Otad je Giggs osvojio 6 ligaških naslova, Ligu prvaka i FA Cup, te se njegova odluka da ostane pokazala posve ispravnom. Tijekom sjajne karijere u Unitedu Giggs je između ostaloga osvojio nevjerojatnih 13 premierligaških naslova, 4 FA Cupa i 2 Lige prvaka.

Iz naše mreže
Povezano
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@ezadar.hr ili putem forme Pošalji vijest