Suđenje

Nastavak suđenja Polančecu za “Spice”

Na zagrebačkom Županijskom sudu nastavlja se suđenje bivšem potpredsjedniku Vlade Damiru Polančecu i ostalima u slučaju Spice.

Jučer je svjedočila članica Nadzornog odbora Podravke Karmen Antolić. Izjavila je kako se ne sjeća da su na sjednicama razgovarali o neprijateljskom preuzimanju tvrtke kreditima i pozajmicama koje je davala Podravka.

Antolić je priznala da je članica HSS-a te je u Nadzorni odbor u srpnju 2008. godine došla na prijedlog Vlade. Na pitanje obrane kako je došla na prijedlog Vlade kada ona nema niti jednu dionicu Podravke, Antolić je odgovorila kako joj proceduralna pitanja nisu poznata.

U aferi Spice optuženi su: potpredsjednik Vlade Damir Polančec, bivši čelnici Podravke Darko Marinac, Zdravko Šestak, Josip Pavlović i Saša Romac, vlasnici i direktor splitske tvrtke SMS Srđan Mladinić, suvlasnik varaždinske Fima grupe Milan Horvat te odvjetnik Zoran Marković.

Njih se sumnjiči da su u procesu teškom 400 milijuna kuna Podravkinim novcem pokušali preuzeti tvrtku. Obrana tvrdi kako su je samo branili od neprijateljskog preuzimanja.

Iz naše mreže
Povezano
Sveta Luce darivala zadarske mališane

Otvorenje dječjeg Adventa @ Zadarska tržnica

događaj je prošao
30. studenoga, 11:00 - 13:00
Tržnica Zadar
551070644_18480404641072831_4172050555468982479_n

Vista @ Trg Petra Zoranića

događaj je prošao
27. studenoga, 20:30 - 23:00
Trg Petra Zoranića, Zadar
Maja Šuput @ Advent u Zadru

Nina & The Boyz @ Trg Petra Zoranića

događaj je prošao
26. studenoga, 20:00 - 22:00
Trg Petra Zoranića, Zadar
Zagreb: Grupa Bu?enje koncertom u Kerempuhu promovirala svoj posljednji album

Buđenje na Adventu u Zadru

događaj je prošao
28. studenoga, 21:00 - 23:00
Trg Petra Zoranića, Zadar
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@ezadar.hr ili putem forme Pošalji vijest