
13 učenika Pomorske škole u Zadru te 8 studenata Pomorskog odjela Sveučilišta u Zadru ostvarili su ove akademske godine pravo na stipendiju Ministarstva pomorstva.
Čast da im uruči velikim trudom i radom zaslužene stipendije pripala je ministru Sinišu Hajdašu Dončiću koji je tom prigodom posjetio Zadar i zadarsko Sveučilište gdje je sama svečanost i održana.
Ministar im se obratio s riječima hvale i ponosa što je nastavio dobru praksu svoga prethodnika, ministra Božidara Kalmete.
”Značajna je to pomoć, pogotovo u ova krizna vremena, kako učenicima i studentima tako i njihovim roditeljima. Projekt traje već punih šest godina, a da je i više nego uspješan govori činjenica da je interes za pomorska zanimanja u posljednje vrijeme značajno porastao. Također, ulaganje u mlade, buduće pomorce ujedno je ulaganje i u budućnost pomorske struke koja je svake godine sve zahtjevnija. Zato je itekako važno da se ova praksa nastavi jer je to jedini uvjet da se očuva pomorska budućnost naše zemlje.”
Uz ministra Hajdaša Dončića, domaćini svečanosti bili su pročelnik Sveučilišta u Zadru dr.sc. Toni Bijelić, i ravnatelj Pomorske škole u Zadru Svetko Perković.

Pročelnik Pomorskog odjela ponovno je podsjetio na podatak da su Hrvati časnički kadar koji plovi na svim kompanijama svijeta te kako su kapetan, prvi časnik i upravitelj stroja na najvećem kontejnerskom brodu koji trenutno plovi svijetom upravo Hrvati.
Stipendije među učenicima dobili su: Matija Dragovčić, Karlo Franov, Matej Ivankov, Viktor Kolanović, Ante Lerga, Luka Masar, Filip Medvedev, Ivan Filip Pavić, Toma Ribičić, Šime Zelenčić, Danijel Šoša, Marko Stojak i jedina među budućim pomorcima njima Ines Benović.
Studenti koji će lakše studirati uz stipendiju su Flavio Abatinović, Stipe Brkljača, Roko Kraljev, Luka Milin, Donato Predovan, Marino Zubčić i Klara Postružin.
Podsjećamo, učenici i studenti stipendisti sudjelovali su na natječaju i pokazali se najboljima te će u tekućoj školskoj i akademskoj godinu 2012/13. dobivati mjesečno 800, odnosno 1 200 kuna stipendije.



