U Haagu

Mladić svjedoči na suđenju Karadžiću

U Haagu se očekuje zanimljivo ročište na suđenju ratnom predsjedniku Republike Srpske Radovanu Karadžiću. Trebao bi svjedočiti Ratko Mladić tadašnji zapovjednik Vojske Republike Srpske.

Dvojici srpskih vođa u ratnoj BiH sudi se u odvojenim postupcima, za zločine nad Bošnjacima i Hrvatima. Bude li svjedočio, Karadžić će Mladića pitati je li ga ikada obavijestio o ubojstvima u Srebrenici, a među šest pitanja su i pitanja o zločinima u Sarajevu te je li postojao dogovor o protjerivanju Bošnjaka i Hrvata.

Prema najavama, Mladić će u sudnici reći da iz zdravstvenih razloga nije sposoban svjedočiti. Karadžić ga je već ranije pozvao za svjedoka, ali je on poziv odbio pa je sud izdao obavezujući nalog. Sudac je ustvrdio da bi Mladić mogao iznijeti podatke važne za Karadžićevu obranu.

Iz naše mreže
Povezano
U sklopu proslave Dana grada Zadra održan je Dan pobjednika

Okrugli stol: Sport i mentalno zdravlje

događaj je prošao
26. studenoga, 18:00 - 20:00
Centar za mlade, Zadar
Zagreb: Grupa Bu?enje koncertom u Kerempuhu promovirala svoj posljednji album

Buđenje na Adventu u Zadru

događaj je prošao
28. studenoga, 21:00 - 23:00
Trg Petra Zoranića, Zadar
Gradska tržnica, barkajoli, Morske orgulje, Pozdrav suncu, Centar za mlade, Puntamika

O pravima pomoćnika na nastavi na okruglom stolu u Centru za mlade

događaj je prošao
25. studenoga, 18:00 - 19:00
Centar za mlade, Zadar
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@ezadar.hr ili putem forme Pošalji vijest