
Najveći broj vozača koji su upravljali vozilom pod utjecajem alkohola bio je u dobnoj skupini od 18 do 24 godine
U policijskoj akciji proteklog je vikenda na hrvatskim cestama zatečeno 1.019 vozača pod utjecajem alkohola, a devet ih je vozilo pod utjecajem droge od ukupno 11.766 kontroliranih vozača, javlja Totalportal.hr
Osim toga, 59 vozača je odbilo alkotestiranje, a 7 testiranje na prisutnost droge, priopćio je Odjel za odnose s javnošću Ravanteljstva policije.
Rekorderi
Vozač s najvećom koncentracijom alkohola evidentiran je na području PU
Sisačko-moslavačke (3,38 g/kg), a najveća brzina je izmjerena na
području PU Ličko- senjske (243 km/h).
Najveći broj vozača koji su upravljali vozilom pod utjecajem alkohola bio je u dobnoj skupini od 18 do 24 godine (mladi vozači), 334 vozača. Također, najveći broj vozača imao je koncentraciju alkohola u rasponu od 0,5 do 1,5 g/kg, 375 vozača. Ono što posebno zabrinjava je i veliki broj vozača kod kojih je izmjerena prisutnost koncentracije alkohola veća od 1,5 g/kg, 255.
Ukupno je utvrđeno 6.138 prometnih prekršaja (uračunati i prekršaji vožnje pod utjecajem alkohola i droga), od čega izdvajamo 1.590 prekršaja brzine.
Protekli vikend, na području Hrvatske u prometnim nesrećama smrtno je stradalo jedanaest osoba, a 139 osoba je zadobilo lakše ili teže tjelesne ozlijede.



