Malverzacije

Rogoznica: Preprodajom zemljišta umalo postali milijunaši

U tom cijelom nizu prijevara, neslužbeno doznajemo, sudjelovali su Marinko Deković, Joško Goleš i nezavisni vijećnik u Općinskom vijeću Rogoznice Dinko Vidović

Trojica muškaraca s područja Rogoznice osumnjičeni su da su prisvajali zemlju, krivotvorili dokumente upravo umrlih ljudi s područja Šibenika, Rogoznice, Primoštena, Sinja i Sevida, a potom tu istu zemlju pokojnika prepisivali na svoje ime.

U tom cijelom nizu prijevara, neslužbeno doznajemo, sudjelovali su Marinko Deković, Joško Goleš i nezavisni vijećnik u Općinskom vijeću Rogoznice Dinko Vidović.

Na ukradene terene podizali su hipoteke, kredite pa ih dalje preprodavali. Zaradili su više od 12 milijuna kuna i umalo postali milijunaši. Da ironija bude veća to bi im i uspjelo da Deković na identičan način nije preprodao kuću svoje punice u kojoj je i sam živio!

Splitsko – dalmatinska PU podigla je kaznene prijave protiv trojice spomenutih, no još im nije uspjela dokazati suradnju.

Iz naše mreže
Povezano
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@ezadar.hr ili putem forme Pošalji vijest