
Noćas oko 2,25 sati u Zadru, u ulici Splitskoj, 30-godišnjak pod utjecajem alkohola od 1,55 g/kg, koji je na povodcu vodio psa Pit Bull terijera, zaustavio je taxi vozilo “Renault Megane” tvrtke “Taxi Lulić” s kojim je upravljao 52-godišnjak.
Skočio je na poklopac motora gdje je udarajući rukama i nogama oštetio prednje vjetrobransko staklo, a potom se popeo na krov vozila, gdje je nastavio lupati po vozilu te vikom i galamom zahtjevao od vozača da ga odveze kući.
Prilikom intervencije policijskih službenika 30-godišnjak ih je vrijeđao i omalovažavao te se pokušao udaljiti sa mjesta događaja.
Policijski službenici su nad 30-godišnjakom uporabili sredstva prisile te je od 3 sata smješten u posebne prostorije do otrežnjenja.
Protiv 30-godišnjaka biti će podnesen optužni prijedlog zbog “narušavanja javnog reda i mira”, “omalovažavanja i vrijeđanja policijskih službenika” i “držanja životinja bez nadzora”.



