
Popularna spisateljica pridružila se popisu knjiga koje bi trebalo zabraniti
Kraljica vampirske romanse, popularna spisateljica Stephanie Meyer, dospjela je na vrh mnogih top-lista, a sada se pridružila i popisu knjiga koje bi trebalo zabraniti u američkim knjižnicama, javlja Guardian.
Meyerini romani, ljubavna priča smrtnice i vampira, našli su se na 5. mjestu popisa udruženja američkih knjižnica (ALA).
Ovo je prvi put da se na listi našao autor Mormon. Podsjetimo se veterana liste, JK Rowling i Philipa Pullmana, kojima se prigovara na seksualnoj eksplicitnosti i religioznom elementu.
‘Radi se o knjigama koje su vrlo čitane, a uzmemo li u obzir sve što se dogodilo oko ‘Sumraka’ – filmovi, zvijezde – iznenađen sam da se Meyeričina djela nisu našla na popisu i ranije’, izjavila je Angela Maycock iz udruženja američkih knjižnica.
Guardian donosi i popis deset ‘optuženih’ naslova u 2009.-oj, s razlozima zbog kojih su se našli na listi.



