
Svi smo upoznali barem dio galerije likova koje su vješto uprizorili Margetić i Kvrgić
Kazališni fenomen Planeta Art sinoć je do kraja popunio dvoranu Hrvatskog narodnog kazališta u Zadru. “Stilske vježbe”, predstavu koja će 19. siječnja proslaviti 44 godine kontinuiranog prisutstva na sceni, u Zadar je dovela Liga protiv raka Zadar, u sklopu akcije “Smijeh kao lijek”.

Pero Kvrgić i Lela Margetić protagonisti su majstorske burleske Raymonda Qieneaua koje su svojevremeno poslužile kao predložak redatelju Tomislavu Radiću za ovu uspjelu predstavu, a nju je najbolje opisati kao – strelovitu transformaciju.
Upravo to doživljavaju glumci, čiji su likovi samo podloga za dinamično poigravanje svim mogućnostima interpretacije.
Tako se pred gledateljima izmjenjuju likovi kajkavci, čakavci, kritičari, idealisti, mucavci, melankolici, euforičari, a sve se vrti oko jedne sasvim obične, banalne priče iz zagrebačke svakodnevice – vožnje tramvajem.

Svi smo upoznali barem dio galerije likova koje su vješto uprizorili Margetić i Kvrgić. Na bis su izlazili nekoliko puta, a posebnu zahvalu uputila im je Lada Šokota, predsjednica Lige protiv raka Zadar.
Predstava je organizirana kako bi se prikupila sredstva za aktivnosti udruge, a jedna od njih je i pokretanje telefonske linije za psihološku podršku oboljelima i njihovim obiteljima.



