55. Glazbene večeri u sv. Donatu

Gitaristički recital višestruko nagrađivanog gitarista u zadarskoj Rotondi

U subotu, 18. srpnja s početkom u 21 sat zadarsku će srednjovjekovnu Rotondu ponovno ispuniti zvuci gitare.

Ove će se godine na Glazbenim večerima u Sv. Donatu zadarskoj publici po prvi puta predstaviti mladi splitski virtuoz Srđan Bulat. Sa samo dvadeset devet godina Bulat je ostvario zaista zavidnu karijeru i vrhunsko obrazovanje.

Nakon diplome u klasi D. Petrinjaka na zagrebačkoj Muzičkoj Akademiji, prije godinu dana stekao je i diplomu na Kraljevskoj akademiji u Londonu. Najviše nagrade na brojnim natjecanjima svjedoče o izvrsnosti tog skromnog glazbenika, a njegov je potencijal već zaokupio pozornost i dviju uglednih izdavačkih kuća – RTVE Música i Naxos. Ovo je ljeto krenuo glazbenim putovima po Mediteranu koji gitari, tom lirskom instrumentu, nudi obilje najljepših glazbenih komada.

Bulat će u subotu koncert otvoriti djelima talijanskog virtuoza G. Regondija i španjolskih majstora, A. G. Abrila i F. Tarrege te nezaobilaznog I. Albéniza. Suita mediterana hrvatskog skladatelja Ž. Brkanovića u tri će stavka predstaviti tri mediteranske kulture – španjolsku, talijansku i hrvatsku. Bulatov program obuhvaća djela još tri domaća skladatelja: Fantaziju O. Jelaske, Rondoncino croato G. Listeša i Tri trubdurske Stjepana Šuleka.

Unatoč brojnim priznanjima i nagradama, mladom je gitarističkom virtuozu Bulatu karijera zapravo tek krenula.

Dođite, uživajte u nježnom prebiranju žica!

Prodaja ulaznica:

Blagajna HNK od 11 do 13 h i od 18 do 21 h

www.ulaznice.hr

Pred koncertnim prostorom – sat vremena ranije

Iz naše mreže
Povezano
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@ezadar.hr ili putem forme Pošalji vijest