Ruža za "prvu darivateljicu"

U kazalištu započela prva akcija nove zadarske udruge darivatelja krvi

Prva akcija nove Udruge darivatelja krvi “Daruj krv – spasi život” započela je jutros u 8 sati u predvorju Hrvatskog narodnog kazališta Zadar.

Prvoj dami koja je pristupila darivanju krvi predsjednik udruge Damir Vlakić darovao je ružu.

Cilj je udruge osigurati ugodnu atmosferu, pa je tako stigla i okrjepa, a cijeli događaj popratila je i glazba uživo. Prava mala fešta nastavka jedne priče koja je godinama gradila humanu zajednicu u Zadru.

Sve nam je to ispričao Vlakić.

”Naša udruga je zapravo jedan prirodan nastavak rada nekadašnje udruge Kalelarga, koju je godinama vodio naš Venci Jurin. U našoj familiji darivanje krvi je postala tradicija. Kad smo doznali da se ugasila, moj brat Neven i ja smo, zajedno s našim prijateljem Ivanom Santinijem, odlučili preuzeti inicijativu i nastaviti u istom humanom duhu”, kazao nam je Vlakić i najavio kako će i ova udruga, a dobila je naziv “Daruj krv – spasi život”, imati akcije najmanje dva puta godišnje upravo u predvorju kazališta, i to ususret Božiću i oko blagdana Uskrsa.

“U kontaktu smo sa zadarskom bolnicom i kako znamo da su ljeti potrebe za krvi uvijek veće, mi ćemo se potruditi ako bude trebalo i u ljetnim mjesecima biti na raspolaganju”, kazao nam je Vlakić.

Što još dodati na kraju osim – sretno novoj udruzi i hvala im što nastavljaju zadarsku priču o solidarnosti i brizi za druge!

Iz naše mreže
Povezano
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail desk.ezadar@gmail.com ili putem forme Pošalji vijest