
Uoči današnje sjednice Gradskog vijeća, na ulazu u Gradsku upravu trojica zaštitara kontrolirali su ulaz i legitimirali sve novinare i vijećnike
Nisu bili pošteđeni ni oni koji dolaze godinama na sjednice. Zaštitari su zabranili ulaz novinarima Hrvoju Bajlu i Vanji Mirčeta, što je odmah na početku sjednice problematizirao vijećnik Daniel Radeta (SDP), a zatim je zatražio pauzu od 10 minuta.
Nakon završetka pauze za govornicu je izašao gradonačelnik Šime Erlić koji je objasnio zadržavanje novinara:

– Ja sam donio odluku da navedena osoba ne dolazi na Gradsko vijeće, tražio sam službe da je ne puste. Moramo voditi računa o dignitetu i reputaciji našega grada, ove vijećnice, ovih prostorija i djelatnika našeg grada.
Osoba je dobila priliku da sudjeluje na sjednicama Gradskog vijeća, a onda bi više puta komunicirala s gradskim vijećnicima što nije uobičajeno, koristila same prostorije Gradskog vijeća kao da je i sama gradski vijećnik, ali što je najgore, dobacivala i grubo vrijeđala neke od dužnosnika i djelatnika Gradske uprave.
Smatram to rušenjem dostojanstva ove institucije, branit ću slobodu medija, po ničemu je ne ograničavamo, svi mediji se ponašaju pristojno i mi u to ne ulazimo i svatko piše svoje, sve sjednice su online i svi imaju mogućnost praćenja online, ali kad dolaze u Gradsku upravu dolaze u kuću u kojoj postoje pravila ponašanja, ne mogu se ponašati necivilizirano i nedostojanstveno, pitajte saborske zastupnike koja su pravila ponašanja u Saboru, kako se koriste prostorije za medije – objasnio je gradonačelnik Erlić.
Radeta nije bio zadovoljan odgovorom, pa je upitao kako je gradonačelnik mogao donijeti takvu odluku – po kojem članku – pitao je Radeta koji je istaknuo da je gradonačelnik gost na Gradskom vijeću.
Predsjednik Gradskog vijeća Ivica Žuvela objasnio da je njegova uloga, prema Poslovniku, osigurati neometan rad Gradskog vijeća.








