zaton obrovački

Modrićeva rodna kuća u ruševnom stanju ponovo u fokusu

instagram

Gvardiol objavio fotografiju Modrićeve zapuštene kuće. Jedan detalj oduševio fanove

Joško Gvardiol, hrvatski reprezentativac i igrač Manchester Cityja, trenutno uživa u odmoru na hrvatskoj obali zajedno s prijateljima, dijeleći svoje trenutke na Instagramu.

Posebnu pozornost izazvala je njegova fotografija rodne kuće Luke Modrića, na čija je vrata objesio Modrićev dres, čime je oduševio navijače.

Ta kuća, smještena u selu Zaton Obrovački kraj Zadra, nekada je pripadala Modrićevu djedu, a tu je Luka proveo svoje djetinjstvo, piše Index.

Kuća je u lošem stanju

Kuća je tijekom Domovinskog rata 1991. godine bila uništena, Modrićev djed je ubijen, a kuća zapaljena. Obitelj je prognana te su djetinjstvo provodili u hotelskim smještajima u Zadru prije nego što je Luka započeo nogometnu karijeru. Danas je kuća u ruševnom stanju i okružena minskim poljem, bez muzeja ili ikakvih obilježja.

Razvojna agencija Zadarske županije “ZADRA NOVA” pokrenula je inicijativu za obnovu rodne kuće i pretvaranje u interpretacijski centar s izložbom, suvenirnicom i informativnim sadržajima, no do sada nisu dobili suglasnost obitelji Modrić.

Objekt je u vlasništvu Republike Hrvatske i nije bio privatno vlasništvo obitelji.

Iz naše mreže
Povezano
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@ezadar.hr ili putem forme Pošalji vijest