Mafija!

Obitelj Soprano s najviše nominacija za Emmy

Dodjela Emmy nagrada održat će se u Los Angelesu 16. rujna

Televizijska mafijaška saga Obitelj Soprano dobila je u četvrtak navečer najveći broj nominacija, čak 15, za nagradu Emmy, uključujući i onu za najbolju dramsku seriju.

Obitelj Soprano, koja je 2004. godine dobila Emmy za najbolju dramsku seriju i završila svoje šestogodišnje prikazivanje prošli mjesec, natjecat će se za tu nagradu zajedno sa serijama Uvod u anatomiju, Bostonsko pravo, Dr. House te Heroes.

Prošlogodišnji dobitnik kipića za najboljeg dramskog glumca, Keifer Sutherland iz 24 sata, ponovo je nominiran u toj kategoriji, a osim ‘Soprana’, konkurira mu James Spader, Denis Leary iz Vatreni dečki te Hugh Laurie aka Dr. House koji se ove godine i lani okitio Zlatni globusom za portretiranje istog.

Među damama situacija je slična, sa hvaljenom Edie Falco iz Sopranosa, prošlogodišnjom pobjedincom Mariskom Harigtway iz Zakon i Red, i holivudskim ‘veterankama’, Sally Field, Kyrom Sedgwick i Patriciom Arquette poznatoj nam iz serije Medij.

Prošlogodišnji pobjednik u kategoriji komičnih serija U uredu ponovno je nominiran za za tu nagradu zajedno s hitom Uggly Betty, 30 Rock, Dva i pol muškarca i Entourage.

Ugly Betty je komična serija s najvećim brojem nominacija, njih 11.

Dodjela Emmy nagrada, 59. po redu, održat će se u Los Angelesu 16. rujna.

Iz naše mreže
Povezano
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@ezadar.hr ili putem forme Pošalji vijest