
Nakon što je film odgađan već preko deset godina, Terry Gilliam napokon je odustao od Deppa u glavnoj ulozi jer nikako ne može uskladiti termine snimanja s njim
68-godišnji montipajtonovac Terry Gilliam izjavio je da nažalost ipak mora prihvatiti činjenicu da neće snimati film o Don Quijoteu s Deppom jer je taj slavni glumac rezerviran godinama unaprijed za druge filmove.
‘Htio sam snimati ‘Don Quijotea’ sljedećeg proljeća. Rekao mi je da nije slobodan, a složili smo se da ću ja uskoro umrijeti, pa je pametnije da odustanem od tog filma’, izjavio je Gilliam ovih dana u jednom intervjuu.
Inače, Depp je uskočio kao jedna od zamjena za ulogu preminulog Heatha Ledgera u posljednjem filmu Terryja Gilliama ‘The Imaginarium of Doctor Parnassus’.



