Zadarski glazbenici

“Banana” snima novi album

Grupa ”Banana” završila je snimanje video spota za pjesmu ”Što ćemo doma” autora Ante Sikirića koji je za njih već napisao nekoliko pjesama.

Grupa “Banana” završava i snimanje svog novog albuma, a s nekoliko zadnjih pjesama postigli su vrlo zapažen uspjeh. S majstorom zabavne glazbene scene Draženom Zečićem snimili su pjesmu “Živi danas” koja se i danas često pušta na raznim radiopostajama. S nezaobilaznim interpretom lijepe pjesme, Mladenom Grdovićem snimili su kompoziciju “Probudi se”.

Publiku su oduševili na Zadarfestu baladom “Ni mi ža” i osvojili 2. nagradu publike. Uspjeli su izgraditi prepoznatljiv stil u glazbenom izričaju s karakterističnim zadarskim rukopisom.

O snimanju spota za novu pjesmu “Što ćemo doma”, koja ima sve odlike budućeg velikog hita, Mihovil Seko, iz grupe “Banana” govori:

”Spot je sniman u režiji i produkciji foto studia “Logos”, vrlo uspješnog snimatelja i režisera Ivice Pavlovića iz Zadra. Spot je sniman sa dosta statista i na više lokacija u Zadru i okolici, te na bazenima Solarisa.
Pjesma je izašla iz radionice gosp. Ante Sikirića, poznatog zadarskog pjesnika i skladatelja (Croatio iz duše te ljubim), u aranžmanu mladog i vrlo nadarenog aranžera Marina Seko, inače i samog člana grupe Banana.

Najavljujemo i sljedeću pjesmu, Jablan, koju će popratiti i video spot. Pjesmu će izvesti u duetu sa ‘starim kaubojem’ g. Eduardom Jimmijem Matešićem iz Plave trave zaborava. Ta će suradnja obradovat ljubitelje dobre pjesme. Pjesme koje su završnoj fazi objedinit ćemo na CD-u u izdanju diskografske kuće Scardona.”

Na CD-u će se naći pjesme koje su za grupu Banana pisali poznati hrvatski autori: Dražen Zečić, Mladen Grdović, Branko Slivar, Ante Sikirić, Eduard J. Matešić, od kojih posebno izdvajamo duete sa Draženom Zečićem, Mladenom Grdovićem i E. Jimmijem Matešićem.

Iz naše mreže
Povezano
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@ezadar.hr ili putem forme Pošalji vijest