
Hrvatskog tenisača u četvrtfinalu očekuje treći nositelj turnira, Čeh Tomaš Berdych
Hrvatski tenisač Ivo Karlović plasirao se u četvrtfinale 550.000 američkih dolara vrijednoga ATP turnira u tajlandskom Bangkoku.
Nakon što je u prvome kolu bio bolji od Španjolca Feliciana Lopeza, Div sa Šalate je u osmini finala sa 6:7 (3), 76 84) i 7:5 slavio protiv Nijemca Simona Stadlera, koje je u glavni turnir ušao kao lucky looser.
U prvome setu oba su tenisača zadržali svoje servise, a visoki Zagrepčanin nije uspio iskoristiti tri break lopte. Odluka je pala u tie-breaku u kojem je malo poznati Nijemac slavio sa 7:3. U drugome setu ponovno su oba tenisača izvrsno servirali, ali je ovaj put u tie-breaku sa 7:4 uspješniji bio Karlović.
Odlučujući treći set ponovno je vodio k tie-breaku, ali je Karlović, inače sedmi nositelj, u završnici seta napokon uspio slomiti servis Stadlera i sa 7:5 izboriti plasman u četvrtfinale u kojem ga očekuje treći nositelj turnira, Čeh Tomaš Berdych.



