
U utorak je startao drugi krug košarkaškog Eurocupa, u kojemHrvatska u Cedeviti ima svog predstavnika. Cedevita će, pak, prvu utakmicu 1. kola skupne I odigrati u srijedu, u Vršcu kod Hemofarma.
U toj skupini je pobjedom zakoračio UNIKS koji je na domaćem parketu pobijedio Gran Canariju 67-64, makar su veći dio utakmice (posebno drugo poluvrijeme) proveli u rezultatskom zaostatku. Hrvatski košarkaš Marko Popović još ne igra zbog oporavka od loma ruke, a prvo ime UNIKS-a je bio Ricky Minard sa 16 poena.
U 1. kolu su igrana dva produžetka. U skupini K je Pepsi Caserta kao domaćin pobijedila Galatasaray 81-76, a ponajbolji igrač na poraženoj strani je bio hrvatski košarkaš Lukša Andrić. Postigao je nekadašnji igrač Cibone 15 poena uz šest skokova. Imao je i tri ukradene lopte, ali i četiri izgubljene. Imao je odličan šut iz igre 7-9 uz 1-1 s linije slobodnih bacanja. Igrao je ukupno tek 20 minuta.
Drugi produžetak je dobio Cajasol u gostima kod Panelliniosa 87-82 u skupini L gdje su još smješteni Benetton i ALBA. Te potonje dvije momčadi su bile jedine neporažene u prvom krugu natjecanja.
Ipak, u međusobnom ogledu je slavila momčad hrvatskog stratega Jasmina Repeše, bilo je 75-71 za Benetton. Za domaću momčad iz Trevisa 13 minuta je igrao Hrvoje Perić te je postigao tri poena uz jednaki broj skokova i asistencija. Pogodio je jednu tricu i promašio dva šuta za dva poena.
Eurocup, drugi krug, 1. kolo:
skupina I
UNIKS – Gran Canaria 67-64
Hemofarm – Cedevita (srijeda)
skupina J
Aris – Budivelnik 85-69
Göttingen – Le Mans 75-71
skupina K
Pepsi Caserta – Galatasaray 81-76 (nakon produžetka)
Estudiantes – Nymburk 87-80
skupina L
Panellinios – Cajasol 82-87 (nakon produžetka)
Benetton – ALBA 75-71



