Nogomet, Reprezentacije

Hitzfeld nastavlja na kormilu Švicarske

Iako se švicarska nogometna reprezentacija po prvi puta nakon 10 godina neće kvalificirati na neko veliko natjecanje, njemački 62-godišnji izbornik Ottmar Hitzfeld ne namjerava se povući s klupe reprezentacije.

Hitzfeld švicarsku reprezentaciju vodi od 2008. godine. Nakon poraza u petak kod Walesa 2-0 u D skupini kvalifikacija za Europsko prvenstvo, Švicarska je ostala bez izgleda za plasman na europsku smotru sljedeće godine u Ukrajini i Poljskoj.

Dan nakon gorkog poraza, iskusni stručnjak je već ponudio pogled prema naprijed.

Imam ugovor u kojem nema stavke o prekidu u slučaju podbačaja. Unatoč neuspjeha u ovim kvalifikacijama, čelnici saveza su mi ukazali podršku i veliko povjerenje. Sljedećih nekoliko mjeseci ćemo se studiozno pripremati kako bi izborili plasman na Svjetsko prvenstvo 2014. godine u Brazilu – istaknuo je Hitzfeld, gostujući u studiju ZDF-a u sportskoj emisiji.

Iz naše mreže
Povezano
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@ezadar.hr ili putem forme Pošalji vijest